Menu

whatsappBRC Belgesi

BRC Belgesi

İngiliz Perakende Konsorsiyumu tarafından oluşturulan BRC belgesi 1998 yılından bu yana kullanılıyor. Gıda güvenliği standartlarını karşılayan bu belge gıda üretim işletmelerinde hijyen ve sağlık güvenliğini sağlıyor.

BRC belgesi bir ürünün HACCP koşullarını sağladığını gösterir. Bundan ötürü sahibine birçok avantaj sağlar. Bununla beraber ürünün pazar içerisinde de öne çıkmasına yardımcı olur. Özetle BRC standardını uyguladığınız zaman HACCP sisteminin gerekleri de yerine getirilir.

BRC Belgesi Nedir?

British Retail Consortium tarafından 1998 yılında endüstrideki ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, İngiliz Perakendecilik Konsorsiyumu Standardı geliştirdi. Aynı zamanda bu standart tüm dünyada uygulanmaktadır. BRC belgelendirme hizmetlerinin temek amacı perakendecileri kontrol etmektir. Aynı zamanda belgenin farklı amaçları da yer alıyor. BRC Standardı, perakendecilerin ve gıda üretimi yapan marka sahiplerinin hijyen standardını minimum seviyede karşılanması hedeflenir. Bu standarda uyum sağlamak için gıda endüstrisi yönetim sistemlerine adapte etmek gerekir.

BRC belgesi İngiliz perakendecilere gıda ürünleri tedarik eden kuruluşların alması gereken belgelerden bir tanesidir. İngiliz perakende pazarında yer almak isteyenler bu belgeyi almalıdır. Ayrıca gıda ürünlerinin hijyenik ve güvenilirliğini açıklamak adında belge müşterilere de sunulabilir. BRC Belgesinin başlıca gereklilikleri HACCP sistemine uygun şekilde hareket etmektir.

BRC Belgesinin Faydaları Nelerdir?

    • Tüketicilere güven aşılanır,
    • Üretim verimliliği artar,
    • Kalite yönetim standartları uygulanır,
    • Ürünlerinizin gerekli denetimleri yapılır,
    • Pazarın büyümesini sağlar,
    • Gıda güvenliği belgelendirmesi şartlarına uyum sağlanır,
    • Gıda risklerinin önüne geçilir,
    • HACCP standartları başarılı şekilde uygulanır.

BRC sertifikası konusunda sizlere danışmanlık çözümleri sunabiliriz. Sizler için tüm tetkikleri en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz. BRC dünyanın en büyük gıda örgütü tarafından kabul gören sistemlerden bir tanesidir.

BRC Belgesi Nasıl Alınır?

BRC Standartları farklı kategorilerde hazırlanır. Belge almak isteyen işletmelerin yapılacak gerekli çalışmaları mutlaka öğrenmesi gerekir. İşletmelerin;

    • Kuruluşun unvanı, 
    • Açık adresi, 
    • Çalışan sayısı,
    • Ürettiği madde,
    • BRC belgesi talebi,
    • İletişim bilgileri, 
    • Üretim yeri,
    • Hangi alanlarda iyileştirme ve revizyon istediğini belirtmesi gerekir.

Taleplerinizi bize ileterek belgeleri başarılı bir şekilde elde edebilirsiniz. Danışmanlık firmamız en uygun çözümleri buradan sizler için sunuyor. Elde edilen bilgiler sonrasında fiyat tekliflerimiz hazırlanıyor. BRC belgesi ile ilgili genel taslak müşterilerimize detaylı bir şekilde sunuluyor. Müşteri tarafından fiyat teklifi kabul edildiği zaman gereken çalışmalar yapılıyor. Kılavuz Danışmanlık BRC belgesi danışmanlık hizmetlerinde sizlere gereken desteği sunar. O halde bizlerle iletişime geçin ve desteklerimizden yararlanın. BRC belgesine başvuracak firmalarda nitelikli ekiplerimizle en uygun çözümleri sunmaya devam ediyoruz. BRC belgesini alırken ISO 22000 standartlarının en iyi şekilde sağlanması gerekir. ISO 22000 Gıda güvenliği yönetim sistemi başarılı bir şekilde uygulanıyorsa BRC belgesi daha kolay bir şekilde alınabilir.

Bu belge gıda imalatı yapacak firmaların öne çıkmasını sağlar. Belge sayesinde üretim hijyeni hakkında personelde bilgilenebilir. Belgelendirmenin belirli bir süresi bulunur. Bu süre kanunen üç yıldır. Hazırlanan sözleşme müşteriler tarafından imzalanır. Belgeler işletmelerin durumuna göre özel olarak hazırlanır. Yıllardır belgelendirme konusunda gelişmiş çözümler sunan firmamız kalitesiyle adından söz ettiriyor. Sizde bizlerle iletişime geçerek belgelendirme konusunda nitelikli çalışmalarımızdan yararlanabilirsiniz. Danışmanlarımızla beraber en uygun çözümleri elinizin altına getiriyoruz. Her zaman müşteri odaklı çalışmalarına devam eden firmamız şimdi farklı belgelendirme hizmetlerinde de aktif bir şekilde hareket ediyor. Belgelendirme hizmetlerinde gerekli analiz çalışmalarını yaparak işletmelere yardımcı oluyoruz. BRC belgesi almak isteyenlere profesyonel çözümler sunuyoruz. Artık güvenilir firma arayışına girmeden bizlerden destek alabilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinde belgelendirme konusunda tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz.

Hemen Arayın

Hızlı çözüm için bizi arayın...

Hızlı çözüm için whatsapp ile iletişime geçin...