Menu

whatsappISO 10002 Belgesi

ISO 10002 Belgesi 

ISO 10002 belgesi birçok işletmenin ihtiyacı olan belgelerden bir tanesidir. Aynı zamanda bu belge tüm Türkiye’de geçerlidir.

ISO 10002 müşteri memnuniyeti üzerine kurulan standartlardan bir tanesidir. Müşteri ilişkileri yapısını oluşturmanız amacıyla standartlar geliştirilmiştir. Ayrıca bu standart firmalara birçok alanda destek sunar. ISO 10002:2018 versiyonuyla güncel hale getirildi. Müşteri memnuniyeti bir işletmenin temel konularından bir tanesidir. ISO 10002 size ve işletmenize profesyonel kaynaklar sunuyor. ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi almak için akredite kuruluşlara başvurabilirsiniz. Bu belgeyi;

    • Kamu kurumları,
    • Özel sektör,
    • Vakıf ve dernekler,
    • Sivil toplum kuruluşları,
    • E-ticaret işletmeleri alabilir.

Müşteri şikayeti ve memnuniyeti yönetimini gerekli gören bu süreçlerde ISO 10002 belgesine sahip olabilirsiniz.

ISO 100002 Belgesi Nedir?

Müşteri memnuniyeti ne demektir? Bundan böyle müşteri memnuniyeti sertifikalı hale geliyor. Bu standartlarda şikayetlerinin değerlendirme durumu belirlenir. Günümüzde işletmenin kalitesini müşteri memnuniyeti belirliyor. Bu nedenle ISO 10002 standartlarından yararlanmak gerekir. ISO 9001 standardı müşteri odaklı hareket eder. Bu standart tüketicilerin memnun olma düzeylerini yükseltir. Ayrıca şikayet oranlarının da düşmesini sağlar.

ISO 10002 standardı müşteriye daha fazla odaklanma desteği sunar. Kurumsal olarak hizmet veren işletmelerin mutlaka bu belgeyi almaları gerekir. ISO 10002 standardı müşteri ilişkilerini daha fazla geliştirmek için oluşturuldu. ISO 10002 standardının ilerleyen dönemlerde daha fazla değer kazanacağı tahmin ediliyor. ISO 10002 belgesi müşteri şikayetlerini kontrol altına alabilmek ve takip edebilmek amacıyla geliştirildi. Müşteri şikayetleri günümüzde firmaların temel noktalarından bir tanesidir. Müşteri deneyimini önemseyen her firma bu standartlara uymalıdır.

ISO 10002 Belgesi Nasıl Alınır?

Bu belgeyi almak için ne yapılmalıdır? ISO 10002 belgelendirme hizmetleri bu alanda hizmet veren akredite firmaları tarafından sunulur. Belge alınırken müşteri memnuniyeti standardı tam olarak belirlenmelidir. Böylece işletme istenen yapıya daha kolay erişebilir. Süreç içerisinde müşteri ilişkileri departmanı oluşturulmalıdır. ISO 10002 eğitimlerinin de verilmesi gerekir. Süreçler tamamlandıktan sonra kuruluşunuzda yapılacak ISO 10002 belgelendirme denetimlerinde;

    • ISO 10002 standardı temin edilir,
    • Standard yönergeleri yerine getirilir,
    • ISO 10002 eğitimleri verilir,
    • ISO 10002 belgelendirme başvurusu yapılır,
    • Gerekli şirket evrakları tamamlanır,
    • Deneyim tarihi belirlenir,
    • Gerçekleşen ISO 10002 denetim raporu doğrultusunda gerekli çalışmalar yapılır.

ISO 10002 sertifikası üç yıl geçerliliğe sahiptir. Kısacası her belgede olduğu gibi bu belgede de belirli bir süre bulunur. ISO 10002 belgelendirme ücretleri konusunda detayları almak isterseniz sizlere yardımcı olabiliriz. ISO 10002 belgesi almak isteyenlere buradan destek verebiliriz. Ayrıca farklı belgelendirme ihtiyaçlarınıza da yardımcı olabiliriz.

ISO 10002 Belgesinin Faydaları Nelerdir?

Müşteri memnuniyetini arttırmada önemli bir rol oynar. Müşteri desteğinde aradığınız esnek çalışmalara bu standart üzerinden erişebilirsiniz. Müşteri şikayetlerini çözüme ulaştırmak isteyenler ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetim sisteminden destek alıyor. Özellikle müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmaların bu belgeden yararlanması gerekir.

Müşteri ilişkileri artık işletmelerin kalite standartlarını belirleyen önemli konulardan bir tanesidir. Müşteri memnuniyetinde hangi yolların izlenmesi gerekir? Bu konuda ISO 10002 standartları yer almaktadır. Kılavuz Danışmanlık yıllardır iso belgelendirme, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor. Kısacası bu alanda en iyi firmalardan bir tanesiyiz. Tüm sanayi ve sektörlere hizmet veren firmamız müşteri firmalarına hızlı, güvenilir, ekonomik çözümler sunabiliyor. Belgelendirme hizmetlerini uygun maliyet avantajlarıyla sağlıyoruz. Bizimle iletişime geçerek ISO 10002 belgesi danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Sitemiz üzerinde üstelik çok özel belgelendirme çözümleri de bulunuyor. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

Hemen Arayın

Hızlı çözüm için bizi arayın...

Hızlı çözüm için whatsapp ile iletişime geçin...