Menu

whatsappISO 15838 Belgesi

ISO 15838 Belgesi

ISO Kalite Yönetim Sistemi standartlarından bir tanesi olan ISO 15838 belgesi çağrı merkezi hizmetleri için oluşturulan ISO 15838 standardıdır. O halde belgeyi almak için neler yapmamız gerektiğine göz atalım.

ISO 15838 standardı ISO 27001 ve ISO 10002 Müşteri memnuniyeti Yönetim sistemiyle entegre edilir. Bu nedenle belgeyi almak işletmelere avantaj sağlar. Çağrı merkezi uygulamaları dünyanın her yerinde faal bir şekilde hareket ediyor. Daha önceleri rekabette öne geçme avantajı sağlayan faktörlerden bir tanesiyken zamanla zorunluluk haline gelmeyi başardı. Ülkemizde ise 2000’li yıllardan sonra bu uygulamalara ciddi bir önem verilmiştir.

ISO 15838 Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi standardı 2009 yılında yayınlandı. Demek ki standart uzun zamandır geçerliliğini koruyor. Standart çağrı merkezlerinin yönetim gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olur.

ISO 15838 Belgesi Nedir?

Standartlar Kasım 2009 tarihinde CEN tarafından hazırlandı. Bu standarda belirtilen sistem şartları, hizmetin teknik şartlarını tamamlayıcı niteliğe sahiptir. Standardı hazırlamanın genel amacı iletişim merkezleri için ortak kalite şartlarının doğru şekilde belirlenmesidir. Standard hem iç hem de dış kaynaklı müşteri iletişim merkezlerine destek sunar.

ISO 15838 Belgesi Faydaları Nelerdir?

Çağrı merkezi hizmetlerini başarılı şekilde düzenleyen ISO 15838 belgesi hem müşterilere hem de firmalara farklı faydalar sunabiliyor. Görüldüğü gibi bu standart işletmeleri bir adım öne çıkarıyor. Standardın müşterilere sağladığı faydalardan bir tanesi çağrı ya da iletişim merkezleri tarafından müşterilere yüksek kalite sunar. Ayrıca müşteriye daha fazla değer verilmesini sağlıyor. Çağrı merkezi müşteri ile firma arasındaki iletişim köprüsünün kurulmasını sağlar. Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi standardı çağrı merkezlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Çağrı merkezi hizmetleri, firma bünyesinde bir departman olarak kullanılmaktadır. Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi standardının firmalara sağladığı faydalar;

    • Müşteri ihtiyaç ve beklentilerine tam olarak cevap verir.
    • Firmanın kurumsal yapısına ve profesyonelliğine katkı sağlar.
    • Çağrı merkezleri tek bir elden başarılı şekilde çalışır.
    • Çağrı merkezlerinde maliyet konusunda destek sağlar.
    • Müşteri ihtiyaçlarına efektif çözümler sunar.
    • Çağrı merkezi faaliyetlerinin gelişimine katkı sağlar.

Belgelendirmenin amacı, kurum ve kuruluşların standartların en iyi şekilde karşılanmasıdır. Belgelendirme aynı zamanda yönetim sistemi standartlarına da katkıda bulunur.

ISO 15838 Çağrı Merkezi Belgesi Nasıl Alınır?

Çağrı merkezi hizmeti almak isteyen firmaların bu belgeden yararlanması gerekir. İşletme bünyesinde çağrı merkezi kurmak isteyen firma sahipleri akredite edilmiş firmalardan gerekli desteği alabilir. ISO 15838 belgelendirme diğer kalite standartlarından bir tanesidir. Aynı zamanda işletmelere artı değer katmaktadır. Firma bünyesinde ISO 15838 Standardı gereksinimlerini karşılamayan bir sistem kurulursa yukarıda yer alan faydalardan yararlanamazsınız.

Çağrı merkezi sistemlerini ISO 15838 sertifikası standardına göre oluşturuldu. Firmalara, başvuruları halinde belgelendirme denetim ve gözetimi yapılır. Ayrıca müşteri ilişkileri hakkında da detaylar sunar. Akredite edilmiş belgelendirme firmaları tarafından yapılan denetimler neticesinde firmaya Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi Belgesi verilir. Bu belgeye sahip firmalar, bünyelerindeki çağrı merkezlerinin, uluslararası kalite standartlarına uygun şekilde hareket ettiğini gösterir.

ISO 15838 belgesi almak için belgelendirme firmasından destek alabilirsiniz. Özetle belge için gerekli standartları karşıladığınız zaman sürece dahil olursunuz. Belgelendirme konusunda uzun yıllar tecrübeye sahip olan firmamız en uygun çözümleri sizler için geliştiriyor.

Belgelendirme firmamız farklı alanlarda hizmet verebiliyor. Bu konudaki deneyimlerimiz en iyi hizmetten yararlanmanızı sağlıyor. Müşteri beklentilerini sağlıklı bir şekilde karşılayan firmamız gelişmiş çözümleriyle sizleri bekliyor. Kılavuz Danışmanlık yüksek standartlarda hizmet politikalarıyla öne çıkıyor. Hatta farklı belgeler konusunda da destek verebiliriz. Belgelendirme konusuyla merak ettiklerinizi bizlere iletebilirsiniz. Sizler için uzmanlarımızla beraber uygunluk kontrollerini sağlarız. ISO 15838 belgesi danışmanlık alanında sizlere yardımcı olabiliriz.

Hemen Arayın

Hızlı çözüm için bizi arayın...

Hızlı çözüm için whatsapp ile iletişime geçin...