Menu

whatsappISO 22000 Belgesi Nedir?

ISO 22000 belgesi, ISO’nun firmalara gıdaların güvenliği ile ilgili sunduğu belgelerden bir tanesidir. Sağlıklı ve güvenli bir şekilde gıdaların üretilmesi ve müşterilere ulaştırılmasında büyük bir öneme sahip olan ISO 22000 belgesi, gıda alanında hizmet veren firmalar için son derece önemlidir. Sağlıklı gıdaların günümüzde son tüketiciler için büyük bir öneme sahip olduğu göz önüne alındığında ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nin de ne kadar büyük bir önem de olduğunu anlayabilmek mümkündür. 

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, gıda ile ilgili hizmet verecek olan firmaların hangi şartları yerine getirmesi gerektiğini belirleyen bir belgedir. Bu doğrultuda gıda alanında faaliyet gösteren her firmanın ISO 22000 belgesine sahip olması gerekmektedir. ISO 22000 belgesinin firmalara sağladığı pek çok avantaj vardır. Bu avantajlar sayesinde firmalar müşterilerine daha güvenilir gıda ürünlerini sunabilirler. Peki, söz konusu avantajlar nelerdir? Gelin hep birlikte söz konusu faydaları inceleyelim. 

ISO 22000 Belgesinin Faydaları Nelerdir?

Her ISO belgesinin olduğu gibi ISO 22000 belgesinin de firmalara sağladığı pek çok fayda vardır. Söz konusu faydaları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür. 

  • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, gıda zincirlerinde oluşabilecek pek çok riskin ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu netice de işletmelere sunulan gıdalar ile ilgili herhangi bir problem meydana gelmez ve müşterilerin güveni kazanılır. 
  • Söz konusu belge ile müşteri memnuniyeti ve müşteri sadakati elde edilir. Bu da yeni müşterilerin elde edilmesini sağlayacaktır. 
  • İşletmelerde meydana gelen çeşitli denetimler doğrultusunda meydana gelebilecek olumsuzluklar en aza indirilir. Bunun yanı sıra maddi ve manevi cezaların riski de ortadan kaldırılır. 
  • ISO 9001 belgesi ile kaynakların etkin bir şekilde kullanılabilmesi sağlanır. Bu sayede firmalar ekonomik açıdan gelişebilirler. 

ISO 22000 Belgesine Sahip Olun!

Sizin de ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’ne ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz. Kılavuz Danışmanlık olarak alanında uzman ve bilgili kadromuz ile sizlere her türlü ISO belgesi ile ilgili çeşitli hizmetleri sunuyoruz. ISO 22000 belgesi ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Hemen Arayın

Hızlı çözüm için bizi arayın...

Hızlı çözüm için whatsapp ile iletişime geçin...