Menu

whatsappISO 27001 Belgesi Nedir?

ISO 27001 Belgesi; teknoloji çağının çok önemli bir olgusu olan bilgi ve bilgi güvenliği alanında etkin bir sistem inşa etmeyi hedefleyen bir sistemdir.

Bilgi; insanlık için her geçen gün artan önemdeki bir unsurdur. Bilginin her geçen gün daha da önemli hale gelmesi teknolojik gelişmeler sonrasında yaşanan bilgiye yönelik güvenlik açıkları nedeni ile farklı bir boyut kazanmıştır. Bilgi güvenliği olgusunun doğuşuna zemin hazırlayan süreç kişi, kurum ve ortaklıkların bilgi noktasında karşılaşılan problemleri bertaraf edebilmesi adına etkin bir düzen kurabilmelerini gerekli kılmıştır. Bu anlamda ISO tarafından sağlanan ISO 27001 Belgesi söz konusu düzenin tesis edilmesinde oldukça önemli bir yer tutar.

ISO 27001 Belgesi Ne Tür Faydalar Sağlar?

Uluslararası sertifikalarla işletmenin üst standartlara taşınması hem prestij hem de sürdürülebilirlik bağlamında oldukça mühimdir. Bu kapsamda ISO 27001 Belgesi’ne başvuru yapan kurumlar aşağıdaki avantajları elde edecektir.

  • Bilgi güvenliği noktasında doğru, güvenilir ve kabul edilebilir bir ortam yaratır,
  • Bilgi kayıplarından dolayı ortaya çıkabilecek olan riskleri minimum seviyeye indirir,
  • Süreklilik ve sürdürülebilirlik noktasında maksimum fayda sağlar,
  • Bilgi güvenliği sisteminin işlerliğini sağlayarak kayıplar nedeni oluşabilecek açıkları engeller,
  • Yasal olarak zorunlu kılınan uygulamalara maksimum seviyede uyumluluk sağlanır,
  • Bilgilerin yayılmasından dolayı zedelenmesi muhtemel şirket itibarının korunması hedeflenir,
  • Rakiplere karşı daha güçlü bir yapı inşa etme hedefi gerçekleştirilir.

ISO 27001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 27001 Belgesi alabilmek ve şirket itibarını maksimum seviyede tutabilmek adına öncelikle Uluslararası kuruluşlar tarafından akredite edilmiş bir danışmanlık firması ile iş birliği yapmanız elzemdir. Bu noktada Kılavuz Danışmanlık size hem yardımcı hem de yol gösterici rolü ile yardımcı olacaktır. Başvuru işlemleri ve sonrasında gerekli test ve kontrollerin yapılması ile süreç başarılı bir şekilde başlatılır. Sürecin kısa sürede başarı ile sonlandırılması adına danışman ve uzmanlarımız ciddi mesai harcar.

Siz de ISO 27001 Belgesi alarak şirketinizin pek çok faydaya kavuşmasını istiyorsanız Kılavuz Danışmanlık ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizi arayabilir ya da web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Hemen Arayın

Hızlı çözüm için bizi arayın...

Hızlı çözüm için whatsapp ile iletişime geçin...