Menu

whatsappISO 50001 Belgesi

ISO 50001 Belgesi

Enerji tüketen kuruluşlar için enerji kayıplarını minimum seviyeye düşürmek gerekir. Bu konuda ISO 50001 belgesi sizlere gereken desteği verir.

ISO 50001 belgesi, enerjiyi verimli kullanmak için farklı yollar sunar. Bu sayede işletmeler çok daha uygun maliyetlere hizmet verebiliyor. ISO belgesi ile enerji etkin şekilde kullanılabilir. ISO 50001 standardı, kuruluşlara birçok politikayı etkin şekilde kullandırmayı başarmıştır. Böylece işletmeler maliyetleri sistematik şekilde düşürür.

Enerji yönetim sistemleri ISO 50001 tarafından belirlenmiştir. Açıklamak gerekirse firmalar bu belgeyle beraber işletmeleri çok daha verimli ve daha sürdürülebilir hale getirebilir. Enerji yönetim sistemini kuran firmalar, enerji giderlerini ciddi şekilde düşürebilir. En önemlisi işletmeler daha verimli iş faaliyetleri ile çalışmalarını tamamlar. Aynı zamanda enerji yönetim sistemine de katkılar sunar.

ISO 50001 Belgesi Nedir?

ISO 50001, enerji ile ilgili gereksinimleri belirleyen kalite standartlarından bir tanesidir. Kısacası bu belgelendirme enerji performansının sürekli iyileştirilmesini sağlar. Aynı zamanda enerji performansı konusunda da destek verir. Özetle işletmeler verimliliği arttırma, üretim maliyetini düşürme ve çevresel hareket etmek için ISO 50001 kalite yönetim standartlarına uygun hareket eder.

ISO 50001, enerji yönetim sistemi belgesinin genel adıdır. ISO standartlarına uygun bir şekilde enerji yönetim ağını bu sertifika üzerinden kontrol edebilirsiniz. Belgenin temel amacı, firmaların enerji performanslarını verimli hale getirebilmektedir. Bu belge farklı sektörlerde hizmet veren firmalar tarafından kullanılabilir.

ISO 50001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 50001 belgelendirme sürecini başlatmak isteyen firma, öncelikle kapsamlı bir enerji yönetim ağı oluşturması gerekir. Sistemlerini firmalar, kalite standartlarına uygun bir şekilde hareket etmelidir. Daha sonra ISO 50001 belgesi vermeye yetkili olan akredite kuruluşuna başvuruda bulunmalıdır. Başvuruda bulunan firmalar iki aşamalı değerlendirmeye tabi tutulur.

    • İlk olarak akredite kuruluşu tarafından denetleme ve kontrol planı yapılır. Akredite yetkisi olan bir belgelendirme kurumu süreci tamamen kontrol eder.
    • İkinci aşamada firmanın dokümanları, kayıtları ve iş süreci test edilir. 

Hazırlıklarını doğru bir şekilde yapan firmalar ISO 50001 enerji yönetim sistemi belgesinden yararlanabilir. Belgelendirmenin amacı, işletmenin ilgili standartlara uyduğunu göstermektedir. Belgelendirme ayrıca yönetim sistemi standartlarının belirlenmesini sağlar. Belgeyi alan firmalar kendi değerlerini yaratabilir. Firmamız hem ulusal hem de uluslararası yetkili kuruluşlar tarafından belirlenen standartları işletmelerin uygulamasını sağlar. Belgelendirme konusunda gerekli planlamaları yaparak en uygun desteği verebiliriz. 

ISO 50001 Belgesi'nin Faydaları Nelerdir?

Dünyanın enerji tüketimi her geçen gün artmaya devam ediyor. Enerji kullanımının her geçen gün artacağı tahmin ediliyor. Enerji kaynaklarının azalması küresel ısınmayı da tetiklemektedir. Çok sayıda kuruluş artık faaliyet gösterdikleri alanlarda belirli sorumlulukları yerine getirmek zorundadır. ISO 50001 sertifikası faydaları nelerdir?

    • Enerji akışı en doğru şekilde sağlanır.
    • Enerji verimliliği arttırılır.
    • Enerji maliyetleri azaltılır.
    • Yasal gerekliliklere uyum sağlanır.
    • Vergi avantajı elde edilir.
    • Enerji performansıyla ilgili değerlendirme yapılır.
    • Enerji tasarrufu potansiyelleri belirlenir.
    • Enerji giderleri düşer.
    • Sera gazı emisyonları düşer. 
    • Enerji kaynakları verimli kullanılır.

İşletmeler için enerjinin mutlaka verimli kullanılması gerekir. Enerji kaynaklarının dikkatli ve verimli kullanımı gelecekte ciddi avantajlar sunuyor. ISO 50001, Yasal gerekliliklerin yerine getirilmesi enerjinin daha şeffaf hale gelmesini sağlar. Böylece işletmeler maliyetleri düşürür. ISO 50001 belgesi almak için kurumsal firmalardan destek almanız gerekir. Firmamız ulusal ve uluslararası onaylı sertifikaları elde etmeniz için sizlere gereken desteği sunar. Belgelendirme standartlarında uygunluk değerlendirmesi etkin bir şekilde yürütülür. Farklı yönetim sistemi standartlarına göre hareket eden firmamız denetim, gözetim ve belgelendirme çalışmalarına devam ediyor. Yetkili kurumlar tarafından akredite olan Kılavuz Danışmanlık firması ISO 50001 belgesi danışmanlık alanında gereken desteği verebiliyor.

Hemen Arayın

Hızlı çözüm için bizi arayın...

Hızlı çözüm için whatsapp ile iletişime geçin...