Menu

whatsappOHSAS 18001 Belgesi

OHSAS 18001 Belgesi

OHSAS 18001 belgesi, iş sağlığı ve güvenliğini yönetmenizi sağlar. Bu sayede işletme içerisinde riski en aza indirebilirsiniz. Özetle sektörde saygınlığınızı korumak ve işyerinizi güvende tutmak isteyenler bu belgeyi elde eder.

OHSAS 18001 sertifikası, uluslararası kabul görmüş standartlar arasındadır. Görüldüğü gibi OHSAS belgesi esnek ve ölçeklenebilir çözümler sunar. Ayrıca bu belge sadece geleneksel olarak inşaat, madencilik ya da mühendislik alanında kullanılmaz. Farklı kuruluşlarda bu belgeden kolayca yararlanabilirsiniz.

Karlılığı arttırmak isteyenlerde OHSAS 18001 belgesinden yararlanabilir. En önemlisi iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarını farklı uygulamalara entegre etmek isteyenlere destek olur. Ulusal yasa ve dünya standartlarına uyum sağlamak isteyenlerin ilk tercihidir. Ayrıca bu belge paydaşların istek ve beklentilerini karşılar. Böylece rekabet çok daha üst düzeye getirilir. OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinin sistematik şekilde oluşturulmasını sağlar. Ülkemizde OHSAS 18001 belgelendirme faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. O halede belgelendirme konusunda hizmet veren akredite firmalarından destek almanız gerekir. İş sağlığı ve güvenliği belgesi ile firmalar rol ve sorumluluklarını en iyi şekilde öğrenecektir.

OHSAS 18001 Belgesi Nedir?

OHSAS 18001 Belgesi

OHSAS 18001, iş sağlığı ve güvenliğinin aktif bir şekilde yönetilmesini sağlar. Açıkçası bu belgeyi düzenleyici gereklilikleri karşılamak üzerine alındığını söylememiz gerekir. İş sağlığı ve güvenlik süreçlerinizi gözden geçirmek isterseniz bu belgeden yararlanmalısınız. Mevzuattaki değişikliklerin üstünde durmanızı ve markanızı korumanız için bu alanda destek verebiliriz. Bu belge firmalara iki aşamalı olarak verilir. İlk aşamada OHSAS 18001 belgesi danışmanlık firmalardan gerekli test desteği alınır. Danışmanlık firması ile standartlarla ilgili sistemler kurum içerisine eklenir. İkinci aşamada ise OHSAS 18001 konusunda akredite edilen belgelendirme kuruluşu OHSAS 18001 sertifikası almanıza yardımcı olur.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili danışmanlık desteği almak isterseniz sizlere gereken desteği verebiliriz. Danışmanlık uygulamalarında hizmet konusunda müşterilerimize en doğru çözümleri sunabiliriz. Talepleriniz sonrasında OHSAS 18001 belgesi ile ilgili detaylar sizlere gönderilir.

OHSAS 18001 Belgesi Nasıl Alınır?

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardında gereken tüm koşulları başarılı şekilde karşılayabiliriz. OHSAS 18001 sisteminin belgelendirmesi için profesyonel şekilde hareket ediyoruz. Belgelendirme alanında ihtiyacınız olan tüm gerekliliklerin sağlanmasına yardımcı oluyoruz. Belgelendirme kuruluşu tarafından gönderilen denetçiler daha sonra işletmede gereken incelemeleri yapar ve OHSAS 18001 altyapısına uygun olduğuna dair detaylı rapor sunar.

OHSAS 18001 Belgesi'nin Faydaları Nelerdir?

OHSAS 18001 işletmelere birçok fayda sağlar. OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin temel amacı riskleri en aza indirmektir. Bu belge ile personelin işe başlamadan önceki sağlık durumu iş yaşamında da koruma altına alınır. Belge her çalışanın iş kazası yaşama ihtimalini en aza düşürmek için oluşturuldu. Bu uygulamaların usulleri ve temel şartları standart üzerinde belirlenmiştir. Belgenin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

    • İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarında kaynakların korunmasını sağlamak.
    • İş yerlerinde ölüme, hastalığa ve yaralanmaya karşı önlemler almak.
    • Sağlık ve güvenlik konularını en iyi şekilde uygulamak.
    • Çalışanların motivasyonunu arttırmak.
    • İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasaları korumak.
    • İş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini etkin bir şekilde oluşturmak.
    • Meslek hastalıklarını en aza indirmek.
    • Risk yönetimi ile iş kazalarını kontrol altına almak.

Belgelendirme konusunda sizlere en iyi desteği verebiliriz. OHSAS belgesini almanız için uzmanlarımızla beraber nasıl hareket etmeniz gerektiğini açıklıyoruz. Eğitimler sonrasında personelinizde bu konuda kendisini geliştirecektir. Belgelendirme sisteminde müşteri odaklı çalışarak yönetim sistemlerini işletmelere uygun hale getiriyoruz. Yıllardır belgelendirme alanında hizmet veriyoruz. Bizlerden danışmanlık desteği alarak çalışmalarımızdan hemen yararlanabilirsiniz. OHSAS 18001 belgesi almak isterseniz Kılavuz Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Arayın

Hızlı çözüm için bizi arayın...

Hızlı çözüm için whatsapp ile iletişime geçin...