Menu

whatsapp



ISO 22301 Belgesi

ISO 22301 Belgesi

ISO 22301 ile belgelenerek şirketiniz için tedarik zinciri gerekliliklerini yerine getirebilirsiniz. Hatta bu ISO 22301 belgesi ile kurumsal beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

ISO 22301 belgelendirme süreci boyunca sizlere rehberlik edebiliriz. Ayrıca işletmenizin hizmet kalitesini öne çıkaracak çözümler sunabiliriz. Firmaların büyük bir bölümü ISO 22301 belgesi hakkında araştırma yapıyor. Bu sertifika her firmaya verilmemektedir. Ölçme ve değerlendirme açısından son derece zorlu bir süreç firmaları bekler. ISO 22301 özel olarak kurumsal kapasitesi yüksek olan firmaların alabildiği belgelerden bir tanesidir. İş Sürekliliği Yönetim Sistemi belgesi kurumsal firmalara verilir. Telekomünikasyon, bilişim ve enerji alanında faaliyet gösteren firmalar için ISO 22301 belgesi almak gerekir. O halde şimdiden başvuru yapmanız gerekir. Bu sektörlerde hizmet veren firmalar için iş sürekliliği olması en önemli konulardan bir tanesidir. 

Danışmanlık firmamız belge konusunda işletme sahiplerine profesyonel destek sunabiliyor. Firmaların sistemli ve verimli çalışma ortamlarının sağlıklı bir şekilde elde edilmesi için nitelikli uygulamalarımız bulunuyor. Markalaşmayı ve kurumsallaşmayı hedefleyen firmamız kalite yönetim sistemlerini en iyi şekilde sağlayabiliyor.

ISO 22301 Belgesi Nedir?

Firmaların faaliyetlerinde aksaklık meydana gelmesi ticari kayıplara neden olabilir. Uluslararası düzeyde kabul gören ISO 22301 belgesi bu konuda yol gösterebilir. En önemlisi işletmelerin gelişmelerine katkıda bulunur. İş sürekliliği standardı teknolojik gelişmelere uygun şekilde oluşturulur. ISO 22301 standardı diğer standartlar ile kolay entegrasyon edilebilir.

Tarafların ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanması adına bu belge türünde her detay ele alınır. Risk ve fırsatlar doğru şekilde analiz edilir. Firmada kurulan ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri müşterilerin ihtiyaçlarına da yanıt verir ISO 22301 sertifikası faydaları nelerdir? En önemlisi kriz anında işletmeler daha dikkatli bir şekilde hareket eder. İş sırasında, hizmet veya ürün üretimi yapılması sırasında sorunların önüne geçebilirsiniz. Herhangi bir kriz durumunda iş aksaklıklarının önüne geçebilirsiniz.

ISO 22301 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 22301 belgesini elde etmek için ilk olarak kuruluşunuzun bu standarda uygunluk koşullarını sağlaması gerekir. Bunun için danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. Belge verilmeden önce; 

    • Detaylı iş analizi yapılır,
    • Paydaş analizi gerçekleştirilir,
    • Kritik süreçler belirlenir,
    • İş süreklilik politikaları oluşturulur,
    • İş süreklilik hedefleri belirlenir,
    • Kritik uygulamalar oluşturulur,
    • Kritik servisler değerlendirilir,
    • İş süreklilik planları yapılır.

Bu standart hemen her kuruluş tarafından uygulanması gerekir. Bu nedenle organizasyonları bu sisteme entegre etmek isteyen kuruluşlar danışmanlık firmalarından destek almalıdır. Sistemin bütün yönleriyle ele alınarak belge için olumlu sonuçlar elde edilir.

ISO 22301 belgelendirme desteğini sadece akredite olmuş belgelendirme kuruluşları verebilir. Bu yüzden firma seçiminde özenli bir şekilde hareket etmek gerekir. Belgelendirme sürecinin hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlanması için sizlere yardımcı olabiliriz. Denetimler sırasında kuruluşların uyumluluk durumu, eksikleri ve hangi yönlerinin geliştirilmesi gerektiği konularına göz atılır.

ISO 22301 Belgesi Faydaları

ISO 22301 iş sürekliliği yönetim sistemi firmalara birçok katkıda bulunur. Açıklamak gerekirse;

    • Doğru iş yönetimi,
    • Kesintisiz faaliyet yapabilme,
    • Sosyal sorumlulukları yerine getirme,
    • Geliştirmeye odaklı iş sürekliliği yaklaşımı,
    • Sağlık ve güvenlik
    • Sorunlara anında yanıt verme yeteneği kazandırır.

Belge kuruluşa değer katan standartlardan bir tanesidir. Firmamız kendisine gelen başvuruyu, iletilen dokümanlar üzerinden inceler ve denetimler yapar. İnceleme sonrasında tüm problemlerin önüne geçilir. Problemler standarda uygun şekilde düzeltildikten sonra gerekli sertifikalandırma uygulamaları tamamlanır. ISO 22301 belgesi almak için mutlaka danışmanlık desteği almak gerekir. Bu sayede iş süreçleri başarılı şekilde ele alınır.

Kılavuz Danışmanlık firmamız bu alanda gelişmeleri takip ederek sizlere en iyi desteği verebiliyor. Hizmetlerimizle paydaşlarımıza gereken yanıtı verebiliyoruz. Bunun dışında farklı belgelendirme desteklerimizde bulunuyor. Alanında uzman ekibimizle beraber etik şekilde hareket ediyoruz. ISO 22301 belgesi danışmanlık için bizleri hemen arayabilirsiniz.

Hemen Arayın

Hızlı çözüm için bizi arayın...

Hızlı çözüm için whatsapp ile iletişime geçin...